Marknadsavdelningen

I marknadsavdelningen ingår bostadsförmedlingen där vi hjälper kunder att hyra bostad, hämta eller lämna nycklar, skriva kontrakt eller göra en intresseanmälan.

I avdelningen ingår även upphandlingar och kommunikation.

Här ingår rollerna: Marknadschef, arbetsledare, bostads- och lokalförmedlare, flyttsamordnare, inköpare och kommunikatör.

Marknadsavdelningens besöksadress: G:a brandstation, Gruvvägen 3

Bostadsförmedlingens öppettider:

Telefontid: Måndag- fredag 9.00-10.00 

Besökstid: Måndag-onsdag 13.00-14.00 samt torsdag 15.00-17.00

 

   

Marknadschef

 

 

Amanda Stålnacke    
Tel 0980-708 33    
amanda.stalnacke@kirunabostader.se    

 

Bostadsförmedlingen

Arbetsledare

Bostadsförmedlare

Bostadsförmedlare

Renitha Johansson  Inger Keisu Anna Blom
Tel 0980-796 60 Tel 0980-708 50 Tel 0980-708 50
renitha.johansson@kirunabostader.se inger.keisu@kirunabostader.se anna.blom@kirunabostader.se

 

   

Bostadsförmedlare

Bostadsförmedlare

Flyttsamordnare

Ulrica Uusitalo  Ronja Asterlund Carina Bergström
Tel 0980-708 50 Tel 0980-708 50 Tel 0980-709 97
ulrica.uusitalo@kirunabostader.se ronja.asterlund@kirunabostader.se carina.bergstrom@kirunabostader.se

 

Kommunikation

   

Kommunikatör

Kvalificerad handläggare

 

Emma Wodén  Malin Mattsson  
Tel 0980-708 10 Tel 0980-797 14  
emma.woden@kirunabostader.se malin.mattsson@kirunabostader.se