Bostadsförmedlingen har stängt för besök

För att undvika smittspridning har bostadsförmedlingen och våra övriga kontor stängt för besök. Under våra ordinarie besökstider har vi istället telefontid och hjälper dig via telefon 0980-708 50 eller e-post marknad@kirunabostader.se.

Marknadsavdelningen

I marknadsavdelningen ingår bostadsförmedlingen där vi hjälper kunder att hyra bostad, hämta eller lämna nycklar, skriva kontrakt eller göra en intresseanmälan.

I avdelningen ingår även upphandlingar och kommunikation.

Här ingår rollerna: Marknadschef, arbetsledare, bostads- och lokalförmedlare, flyttsamordnare, inköpare och kommunikatör.

Marknadsavdelningens besöksadress: G:a brandstation, Gruvvägen 3

Bostadsförmedlingens öppettider:

Telefontid: Måndag- fredag 9.00-10.00 

Besökstid: Måndag-onsdag 13.00-14.00 samt torsdag 15.00-17.00

 

   

Marknadschef

 

 

Amanda Stålnacke    
Tel 0980-708 33    
amanda.stalnacke@kirunabostader.se    

 

Bostadsförmedlingen

Arbetsledare

Bostadsförmedlare

Bostadsförmedlare

Renitha Johansson  Inger Keisu Ulrica Uusitalo
Tel 0980-796 60 Tel 0980-708 50 Tel 0980-708 50
renitha.johansson@kirunabostader.se inger.keisu@kirunabostader.se ulrica.uusitalo@kirunabostader.se

 

     

Bostadsförmedlare

Bostadsförmedlare

Flyttsamordnare

Ronja Asterlund Amanda Salomonsson Carina Bergström
Tel 0980-708 50 Tel 0980-708 54 Tel 0980-709 97
ronja.asterlund@kirunabostader.se amanda.salomonsson@kirunabostader.se  carina.bergstrom@kirunabostader.se 

 

Kommunikation                    Inköp

   

Kommunikatör

Kvalificerad handläggare

 

Emma Wodén  Malin Mattsson  
Tel 0980-708 10 Tel 0980-797 14  
emma.woden@kirunabostader.se malin.mattsson@kirunabostader.se